138

ריו אביירטו במים


138
ריו אביירטו במים
עם המגע העדין של המים ובניית האמון במים, מתחולל לנגד העיניים שינוי כבר בטבילה הראשונה: הגבות מתרחקות זו מזו, צידי הפה מתעקלים כלפי מעלה, זוויות הגוף מתעגלות, המפרקים נענים בקלילות לתנועה, הנשימה נפתחת ונדמה שמעטפת הגוף מתרחבת והתנועות מתרככות כמעט מאליהן.

כשזה קורה מתחיל לבעבע הריקוד. הוא נבנה לאט, תנועה מובילה לתנועה שמובילה לתנועה והמושג "זרימה" מקבל נוכחות אמיתית. עם המוסיקה המתאימה והאנרגיה המשתנה, מקבלים גם הצלילים, הקולות והצבעים גוון אחר. המדיטציה הופכת לקסומה עוד יותר כשמנתקים את כפות הרגליים מרצפת הבריכה לשכיבה בהרפיה. המתח מתפוגג מילימטר אחר מילימטר ורגיעה עמוקה מתפשטת בגוף ובנשמה.

מכירים את כפות ידינו המרוככות והמקומטות משהות במים חמים? בדיוק כך מתרכך בנו בלי משים משהו בפנים. שריון ההגנות שאנו עוטים נבקע והן נמסות אט אט, בעדינות. כל אחד והמינון והקצב שלו, כאילו נפרץ סכר ואנחנו משילים מעצמנו קליפות, וגולשים למחוזות של רגש, דמיון, זיכרונות, תחושות, תובנות, צחוק גדול ולעיתים בכי משחרר. אפשר גם לצעוק מתחת למים, לשיר, להתפלל, לרקוד, המים הם כלי ריפוי למכאובי הגוף והנפש.

למים תכונה טבעית ואנושית שכדאי לנו ללמוד- אמפטיה! המים סופגים לתוכם את קווי המתאר שלנו בין אם אנחנו גדולים או קטנים, עבים או דקים, כבדים או קלים, ביישנים או בטוחים. בין אם אנחנו חוששים מהמים או חשים בהם כמו בבית, עם מצב רוח טוב או זעופים וחמוצים כלימון, המים מקבלים אותנו ללא תנאי.

ועם לא די בזה – עוד הפתעה!
זוכרים שכשהיינו ילדים התזנו, השפרצנו, צללנו, התגלגלנו, קפצנו, צחקנו ללא מעצורים? במים אנחנו יכולים לשחזר את חוויות הילדות והנעורים. להתרפק ולהתחבר שוב לשמחה ולשחרור חסר עכבות כשהמוסיקה מדרבנת, מפרקת ומחזירה אותנו לשובבות ילדותית.
השילוב של ריו אביירטו במים מאפשר לנהר הפתוח לזרום במוחשיות, והחוויה המגוונת הופכת עוצמתית עד כדי כך, שהיא מותירה אותנו לעיתים ללא מילים, מלבד אולי: תענוג צרוף!

נכתב ע"י רונית אידלמן, מנחת סדנאות ייחודיות במים, מטפלת במים
לקבלת עדכונים
דוא''ל:
מה חדש?