138

מקורות הריו אביירטו


138
שיטת ריו אביירטו היא הזמנה לחיים מלאים יותר, הזמנה להנות מהפוטנציאל המלא שלנו, הזמנה לשחרור. השיטה נוסדה בארגנטינה ב 1966 ע"י מריה אדלה פאלקוס María Adela Palcos כטכניקת גוף-נפש השמה לה למטרה את התפתחותו של האדם. היום, לאחר כמעט 50 שנות ניסיון, הגישה נפוצה במדינות רבות ברחבי העולם. ריו אביירטו מהווה עבודה עמוקה המבוססת על עקרונות החופש והאמון בפוטנציאל האנושי ומשלבת טכניקות המאפשרות ביטוי לחוכמת הגוף ומביאות לאינטגרציה של הגוף השכל והרוח.
מקורות הריו אביירטו
 

ריו אביירטו בישראל


מדבריה של מייסדת ריו אביירטו בישראל, אסטרז'ה גבירוביץ:הגעתי למרכז ריו אביירטו בבואנוס איירס בשנות ה-70 המאוחרות, מאותו מרכז צמחה והתפשטה שיטת ריו אביירטו לכל העולם. הפגישה עם המרכז הייתה נקודת מפנה בחיים שלי.

נשים עוצמתיות הובילו פעילות גדושה יצירתיות, באהבה ובנחישות, מול קשיים ואתגרים, אל אותו מקום מיוחד שכולנו מבקשים, לימוד ומימוש התכלית של עשיית טוב לעצמנו ואחד לשני .

הכול היה שם כדי להביא אותי לחוויה משמעותית: הכלים היצירתיים, העיסויים, המדיטציות, המפגשים הבינלאומיים, ההקשבה העמוקה, הרגעים של רוגע עמוק, שהפתיעו אותי, על רצפת האולמות שהפכו לי לבית.
המרחב והחופש לבטא את האמת הפנימית, האפשרות לשחרור של אמוציות, הנוכחות והחיבור עם אנשים באינטימיות חובקת.
כל הבסיס והמרחב הקבוצתי המפרה, תוך תמיכה בתהליך האישי, עם כוונה טובה וחמלה. הייתי צמאה לכל התנועה שהתפתחה בתוך הבניין.

בריו אביירטו הגיע עבורי מימד חדש, חוויות של אחווה ואחדות. אור לבן בוהק בהיר, מחבר ומעלה אותי לחוות ולהרגיש אהבה מתוקה שלא הכרתי כמוה. חוויה טרנסנדנטלית, נכנסה לחיי בריקוד בעיניים עצומות וגילתה לי את ראיית הנשמה, את הרוחניות שבחומר, את הפער והקשר בין האחדות לנפרדות. ''עם השנים הכרתי אנשים אחרים שעברו חוויה דומה ריו אביירטו''.

''בכל אחד מאתנו קיים מקור אינסופי של יצירתיות ואינטליגנציה. כל אחד מאתנו יכול להגיע אליו ולקבל שם השראה, הדרכה, מנוחה מההפרדה שהאישיות יוצרת, וריפוי".

חוויה זו הניעה אותי ללמד, להעיז, לתקשר, להקשיב, לבטא עוד חלקים של עצמי, לרפא פצעים פנימיים, לצעוד צעדים שלא האמנתי שאני מסוגלת, להנהיג, להתמודד עם אתגרים והעניקה לחיים שלי שייכות ומשמעות.

אני מלמדת ריו אביירטו כ-20 שנה תחת העיקרון של לעזור לעצמי על-ידי העזרה שאני מעניקה לאחרים, מורשת שהעבירה סוזנה מילדרמן. מריה אדלה פלקוס בנתה את ריו אביירטו מאותו הזרע עם תוספת של יופי ופילוסופיה רבה.
כשאנו עוזרים, אנו עוזרים לעצמנו. דורות של מנחים בעולם, מקדמים את עצמם ואחרים בדרך זו.

שמחה להיות חלק ממורשת נשית המחפשת לעזור לכל אחד למצוא את נוכחותו והביטוי האישי שלו ולחבר אותו לחייו ולחיי הקהילה. תודתי למריה אדלה, סוסנה אסטלה ודוריס סקסלבסקי, המורות שלימדו וליוו אותי באהבה ומקצועיות רבה.

הייתי עדה לשינויים רבים בכל כך הרבה מישורים אצל תלמידיי: קבלת הגוף, שחרור הזדהויות, שיפור תקשורת ויחסים, אומץ והעזה, בחירות ויוזמות. אני זוכה לראות הרבה רגעים שבהם אנשים משנים פרקים גדולים של חייהם וצועדים קדימה.

אני מלמדת את הדרך הזאת בארץ מ-94. אני רוצה שגם אתם תכירו דרכה חוויה ישירה, שמרחיבה את התודעה, שמקדמת את כולנו באהבה שאי אפשר לתאר במילים.

אסטרז'ה גבירוביץ

 
לקבלת עדכונים
דוא''ל:
מה חדש?
ריקוד ותנועה בשיטת ריו אביירטו לילדות
ימי שני 16:30
בי"ס מעיינות כרכור
קרא עוד
לרקוד את מי שאני
ימי רביעי 09:00
דום ALAYA שבזי 27
קרא עוד
ריו אביירטו לגמלאיות- מספט' 2019 - יולי 2020
שני 09:00 - 10:20 או רביעי 08:45 - 10:15
מתנ"ס יד התשעה, רביבים 14
קרא עוד
ריו אביירטו לנשים עם רונית אידלמן
ימי שני 20:00 - 21:30
סטודיו גוונים, גבעת חן
קרא עוד
חוג ריו אביירטו ראש העין בוקר
יום א' 09:30 - 11:00
מתנס לב הגבעה
קרא עוד
ריו אביירטו לגמלאי רעננה
ימי ראשון ב 10:00 בבוקר
רחוב אופסטרלנד 4
קרא עוד
תנועה וריקוד בשיטת ריו אביירטו - ילדות
ימי שני 16:30
בי"ס מעיינות
קרא עוד
ריקוד חופשי בחשיכה, לנשים וגברים
25.11.19
קרא עוד
משפחה רוקדת בחנוכה - 24/12/19
24/12/19
מתנ"ס יד התשעה
קרא עוד