138

נשים


138
נשים
בתקופה השבטית, נשים העבירו את סודות החיים, אחת אל השנייה, מדור לדור, מאם לבת, מאישה לחברתה. באופן זה, נשים ידעו לזהות את עצמן ולקבל את טבען וגופן.

כיום, הן נדרשות לג'אגל בין משפחה לקריירה, ביחידות ובדידות, והנגישות אל נשיותן וסביבתן הטבעית כמעט ואינה מתאפשרת. חוויית שייכות למעגל נשים שבו נשים משכבות גיל שונות נפגשות ומעניקות השראה ובטחון זו לזו, הולכת ונעלמת.

נשים בחברותא תנועתית, מאפשרות לעצמן לחזור לחופש האינטימי עם גופן, במגע עם עצמן וסביבתן, בחוסר שיפוטיות, תוך התבוננות קשובה.
התנועה המשותפת מעצימה את חוויית הבייחד הנשי, עולים מגוון של רגשות עמוקים, וההכלה הנשית מאפשרת את קיומן הטבעי והנוכח.
נשים הנוטלות לעצמן פסק זמן מהחיים, ובאות לחוות ביחד שעה עם גופן ועם עצמן בתנועה נשית, מרגישות שהגיעו הביתה. הן חוות את החיוניות הנשית מבעבעת ושופעתומתחברות חזרה למעיין הנפשי של עצמן.

כאישה, אני מוצאת בשעורי תנועה לפי שיטת "ריו אביירטו" נתיב לעולמי הפנימי, גופי מדבר והמוח שותק. המפגש עם נשים נוספות בקבוצה משקף לי את עצמי ואני נעה בחדר, איתן ובלעדיהן, כאשר מראות גופן ותנועותיהן מהדהדות בי.

אני חווה אחווה עם כל אישה באשר היא, ובאמצעות זאת, מעמיקה את הקבלה של עצמי. בתרגילים המשותפים של תנועה ומגע אני נוכחת ביכולת הנתינה האדירה המאפיינת אותי כאישה, ולומדת את השיעור החשוב מכל - לקבל את המגע והתמיכה של האחרות ולהיזכר, עד כמה אני זקוקה וראויה לאהבה.
בסיום המפגש, אני חולקת את התובנות והרגשות שעלו בי בשיעור, עם נשים אחרות, ולומדת שביטוי החוויה שלי במילים הוא חשוב ונשמע.
שיטת ריו אביירטו מאפשרת לגרוף את האבנים מתחתית הנהר שבתוכנו, לאפשר לנו לזרום טוב יותר ולחזור לטבענו הנשי.

בתנועה לפי שיטת ריו אביירטו קיימות קבוצות ייעודיות לנשים, והשיטה מתאימה מאד למעגלי נשים באשר הם – למסיבת רווקות משמעותית, לקבוצות תמיכה והעצמה, מעגלי בנות מצווה ואימהות, נשים מחלימות, הגיל השלישי ועוד.

"וזה יבוא אתה תראה, הידיים הקפוצות יפתחו
והלב השומר לא להיפגע
יפעם בקצב רגיל
כמו שהטבע רגיל, להיות שלם עם עצמו"
 
נכתב על ידי: אטי קמחי
לקבלת עדכונים
דוא''ל:
מה חדש?