138

עוד סוגי מפגשים


138
סדנת "רוקדים עם סיפורים"

ריו אביירטו היא חוויה סוחפת בתנועה מונחית וחופשית.

סיפור טוב הוא סיפור שמעורר מחשבה, מילים שממשיכות ללוות אותנו גם אחרי שהסיפור הגיע לסופו. ספור שנוגע בנו ופותח לנו חלון להתבוננות חדשה על החיים שלנו.

הסיפור מהווה השראה לעבודת הנחייה בקבוצה. באמצעות התנועה והמוסיקה הסיפור מתעורר לחיים ומזמין אותנו להיות רגע אחד בתוכו. התכנים הרגשיים שמעלה הסיפור מקבלים ביטוי על ידי הגוף, וכך נרקמת חוויה תנועתית שמזמנת לנו תובנות חדשות .

הסדנאות נבנו על סמך סיפורים בעלי מסר אוניברסלי. ניתן לבנות סדנאות חדשות על פי סיפורים שונים בהתאם לצרכי הקבוצה ומסרים שרוצים להציף ולחדד.

שיתוף של חווית מנחה - ספי שוחט בארי:
הוזמנתי לקיים סדנת רוקדים סיפורים- סביב הסיפור " המסע אל האוצר" במסגרת סדרות מפגשי נופש להורים שכולים מטעם האגודה למען החיל.
הסיפור הוא על חלומות ועל מסעות. איש אחד חולם שלוש פעמים אותו חלום, אך רק בפעם השלישית הוא מקשיב לו ויוצא למסע בעקבות האוצר. לפעמים כאשר מקשיבים לחלומות ויוצאים מן המקום המוכר והנוח, מגלים דברים חדשים, ומוצאים אוצרות קרובים ורחוקים.
מרבית האנשים שנכנסו לאולם הסדנה לא ממש ידעו במה מדובר. לחלקם קסמה המילה רוקדים, חלקם נמשכו לסיפורים וחלקם סתם לא רצו לחגוג בטריוויה או בריקודי בטן במתחם הסמוך. עקב גילם המתקדם ומצבם הפיזי של המשתתפים, מרבית ההפעלה התקיימה על כיסאות.
הסיפור בשילוב המוסיקה הוביל אותם למסע מופלא של גילויים, שמחת חיים, שיתוף פעולה, רוגע ורגעי קסם שאפשרו למשתתפים להשתחרר ולקלף שכבות של כאב ובדידות.
הם לא ידעו למה הם נכנסים אבל בתום הסדנה הם החלו לשתף, לספר, להתגודד בקבוצות, כשהם מקשיבים למוסיקה , מתנועעים ביחד וממאנים לעזוב את היצירה המחודשת שיצרו במשותף .
באופן קבוע הקבוצה שלי הגיעה באיחור לארוחת צהרים, ומהסדנה הראשונה שקיימתי למדו שיש לשמור שני שולחנות בצד לחברי "רוקדים עם סיפורים".
בדיעבד מסתבר שהגיעו לקבוצה הזו גם אנשים שבעבר התנגדו למפגשים עם פסיכולוג, לדינמיקה קבוצתית ולתמיכה של אנשי צבא. משהו באווירה הלא מאיימת, הנינוחה והשונה אפשר להם לפתוח את סגור ליבם ולגעת.
דמות המספר בשילוב המוסיקה איפשרה לאנשים לחלוק סיפורים ועצות, להיפתח אחד לשני, ולאתר את האוצרות החבויים שבתוכם. חלקם המלילו את אשר מצאו , חלקם רקדו את האוצר, ואילו לגבי חלקם מספיק שהם נגעו בנושא – חשבו והקשיבו בפתיחות ובאהדה -- וכבר הם התקדמו אל עבר מקום של ריפוי.
שנת 2012 – שנת הסדנאות של ההורים השכולים -- היתה שנה מיוחדת במינה עבורי, שכן הרגשתי את עוצמת השילוב בין שני הכלים המרגשים הללו ואת השפעתם על אנשים. חלקם אף יצרו איתי קשר מאוחר יותר וסיפרו כיצד הסדנה, המוסיקה והסיפורים המשיכו להדהד בחייהם.
לקבלת עדכונים
דוא''ל:
מה חדש?
ריקוד ותנועה בשיטת ריו אביירטו לילדות
ימי שני 16:30
בי"ס מעיינות כרכור
קרא עוד
לרקוד את מי שאני
ימי רביעי 09:00
דום ALAYA שבזי 27
קרא עוד
ריו אביירטו לגמלאיות- מספט' 2019 - יולי 2020
שני 09:00 - 10:20 או רביעי 08:45 - 10:15
מתנ"ס יד התשעה, רביבים 14
קרא עוד
ריו אביירטו לנשים עם רונית אידלמן
ימי שני 20:00 - 21:30
סטודיו גוונים, גבעת חן
קרא עוד
חוג ריו אביירטו ראש העין בוקר
יום א' 09:30 - 11:00
מתנס לב הגבעה
קרא עוד
ריו אביירטו לגמלאי רעננה
ימי ראשון ב 10:00 בבוקר
רחוב אופסטרלנד 4
קרא עוד
תנועה וריקוד בשיטת ריו אביירטו - ילדות
ימי שני 16:30
בי"ס מעיינות
קרא עוד
ריקוד חופשי בחשיכה, לנשים וגברים
25.11.19
קרא עוד
משפחה רוקדת בחנוכה - 24/12/19
24/12/19
מתנ"ס יד התשעה
קרא עוד