138

מדבריה של מריה-אדלה פלקוס


138
מתוך ספרה של מריה אדלה פלקוס, מייסדת הריו אביירטו, "מהגוף אל האור"
(תרגום חופשי של ורד שומרון)
שיטת ריו אביירטו היא שיטה פסיכופיזית להתפתחות אנושית. היא נולדה בבואנוס איירס, ארגנטינה לפני כחמישים שנה, בהשראת תרבויות הרי האנדים ובהשפעת הידע שהגיע מאירופה ומהמזרח.
אלה דברים שאומרת מריה אדלה, וכותבת בספרה אשר יצא בשנת 2011, במלאת לה 80 שנה.

אין אלה החיים שלי – אלה החיים שיש בי

שיטת ריו אביירטו מתמקדת בכך שבני האדם יהיו הגיבורים של בריאותם. בכל מה שאנו מציעים חשוב שהאדם יהיה נוכח וייקח אחריות על עצמו. המנחים, כמו הרופאים, הם מדריכים, וקודם כל הם אנשים שעברו דרך אותם מקומות, דרך אותם קשיים, ומציעים אפשרויות לפתרון. הם יכולים ללוות את האדם, אך לא להחליף את הפוטנציאל שבו. כל מה שפיתחתי שיכנע אותי יותר ויותר שהבריאות היא פסיכופיזית, אף פעם לא רק פיזית או רק ריגשית.

העבודה-על-עצמי היא הציר של השיטה שלנו והיא מכוונת לכך שהאנשים יוכלו להגיע להיות מי שהם, לחיות באופן מהותי. התנועה, המסז', משחקי התאטרון, שחרור הקול, האמנויות הפלסטיות, כולם כלים להרחיב את המודעות ולאפשר את הקשר של כל אחת ואחד עם המהות שלהם. כדי להכיר את הדמויות בהן אנחנו משתמשים, כדי להכיר את האישיות הבדויה שלנו והמנגנונים שיש לנו, צריך להרחיב את המודעות. העבודה על עצמי היא חיפוש השילוב בין האספקטים הכי ארציים, הכי קונקרטים ואישיים, עם הקשר שלנו עם הטרנסדנטלי. יש צורך לגלות וללמוד להגן על הצרכים הבסיסיים, להתקיים כמו אדם חברתי, ובאותו זמן להיות בקשר עם הטרנסנדנטלי, לקבל תפקיד של מהות העולה מעל החושי. בעבודה זו אנחנו לומדים לחיות בזמן השעון ובזמן הנצח.

אנחנו מהויות אנרגטיות. אנחנו לוקחים, נותנים ומשנים אנרגיה באופן מתמיד. אנחנו טבולים בעולם אנרגטי, מופרדים רק על ידי העור שלנו, אשר למעשה הוא הפרדה מאד עדינה. האנרגיות עוברות דרך העור ללא קושי, מבחוץ פנימה ומבפנים החוצה. אנו מתייחסים לעור של גופנו הפיזי כמו חומר, אך הפיזיקאים הוכיחו שהחומר הוא בעצם דרגת ריכוז של האנרגיה, ומה שאנו תופסים כצפוף וקונקרטי עשוי ברובו מריק. אנחנו חלל טהור. והחלל שסביבנו שנראה לנו כריק, הוא מרוכז וחומרי. בשיעורי הריו אני נהנית להרגיש את החומריות של החלל ואת הריק ממנו אנו עשויים.

מטרת העבודה של הריו אביירטו היא שהאנשים ישחררו את המכשולים שלהם, שיוכלו לעבוד דרך הדמויות השונות שיש בהם בלי להישאר אסירים של אף לא אחת מהן, שיוכלו לפתח, במובן הפיזי והריגשי, את מרכזי האנרגיה השונים כדי להשיג אינטגרציה מלאה.

השיטה מכוונת לקשר אותנו לרגש השייכות לאנושות, לכדור הארץ, ולשאר היקום. העבודה על האישי והטרנסנדנטלי היא מקבילה.

התנועה היא דרך לחבר אותנו מחדש לחלקים בנו אשר נטשנו בדרך, בתחומים אישיים לא מוכרים. סוג התנועה שמפתחת השיטה היא של שמחה גדולה, שמחת החיוניות.

לתנועה של ריו אביירטו יש השפעה על כל המערכת העיצבית / האנרגטית של האדם.

משמעות חיינו על כדור הארץ היא לחיות כמו היצורים המוארים שהננו. האנושות החדשה תלויה בכל אחת ואחד מאתנו. לשם כך העבודה שאנחנו עושים.
לקבלת עדכונים
דוא''ל:
מה חדש?